Login

Počasie

pocasie_sme pocasie_shmu

Záver cyklosezóny 2021

Dňa 23.10.2021 sa uskutočnil tradičný záver cyklistickej sezóny cykloklubu Apollo. Na štarte v bufete Bosorka sa nás zišlo okolo 40, ďalší sa pridali po ceste. Slnečné počasie nám trochu znepríjemňoval silný vietor. Vzhľadom k tomu, že bufety po ceste boli zavreté, do Hamuliakova sme prišli pomerne rýchlo. Pred vetrom nás počas krátkej prestávky chránili steny bufetu pri hrádzi. Cestou späť sme si vyskúšali nový Lužný most. V bufete VYZA nás čakalo pohostenie a zábava pri hudbe. Akcia sa opäť vydarila.

 Zaver_cyklosezony_1.jpgZaver_cyklosezony_2.jpgZaver_cyklosezony_3.jpg

OHŘE 2021, 4.9. - 11.9.2021

Krásy našej trasy pri Ohře
„Kraj rúd a minerálnych vôd“, ako vzletne nazývajú Karlovarsko a západné Čechy ...

Ďalšie informácie v reportáži.

Vlasta_Husárová _reportáž

Bardejov 2021

V dňoch 26.7.-3.8.2021 sa 31 členov a priaznivcov cykloklubu Apollo zúčastnilo zájazdu do Bardejovských kúpeľov. Navštívili sme drevené kostolíky v Hervartove a Kožanoch, mesto Bardejov, hrad Zborov a iné zaujímavé miesta. Obzvlášť príjemné bolo stretnutie so starostom Hervartova. Poobede nám ostal čas aj na návštevu otvoreného kúpaliska, večer sme sa tešili na diskotéky pod holým nebom v krásnej prírode. K úspechu akcie prispelo aj výborné počasie. Za perfektnú organizáciu ďakujeme Karolovi Bučičovi a Jožkovi Baráthovi.

Autor:     Eva BRUNNEROVÁ

Fotografie.

Most Slobody, jednodňový cyklovýlet

Ahojte cyklisti!

Ako som sľúbil, pozývam vás na jednodňový výlet, k mostu Slobody.
Trasa:     Tyršovo námestie, most Lafranconi, Líščie údolie,
               Dúbravka zimný štadión – pauza,
               popod Dúbravku, smer Devínska Nová Ves - Wolksvágen,
               záver most Slobody.
Termín: 21.8.2021
Zraz: Tyršovo nám.
Štart: 11:00 hod

Milan H. - predseda

Portorož, Slovinsko, 2021

V dňoch 3.7. až 11.7.2021 cyklisti z CYKLOKLUBU APOLLO strávili na cyklozájazde v Portoroži a perly slovinského pobrežia mestečka Piran  Na bicykli sme prešli okolo slaných polí pri Sečovlje k chorvátskym hraniciam, potom zeleným údolím okolo riečky Dragonja  až do Marezige, kde je známa atrakcia vinná fontána. Z Marezige je krásna vyhliadka na celú slovinskú riviéru. Následne naša cesta viedla strmo dole až do Koperu. V Koperi je už otvorená nová pláž Žusterna. Ďalej sme pokračovali po Parenzane cez Izolu spojenú s kúpaním až do Portorože.

Z prírody nás nadchol aj 80 metrový útes nad Mesačnou plážou pri Strunjane, čo je najväčší útes na celom Jadranskom pobreží. Od Veľkého kríža sme zostúpili dole až k pláži pod útesom. V závere pobytu sme objavili  za Ancaranom  malebnú pláž Lazaret v zátoke Sv. Jerneja pri hraniciach s Talianskom. Niektorým učarovala krásna pláž Fiesa. Slovinské pobrežie nám ponúklo bicyklovanie po Parenzáne a ďalších početných cyklotrasách, jadranské more, historické pamiatky, pestrú gastronómiu, dobré víno, večernú atmosféru spojenú s hudbou. Čo si želať viac?

 Portoroz

Propozície.

Program v Portoroži.

Trasy.

Fotografie.

Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Vyhľadaj