pocasie_sme pocasie_shmu
Starý WEB
titl_n2
Návštevy
Dnes: 23
Tento mesiac: 2957
Spolu: 342786

Plán akcií na rok 2020

Plán akcií na rok 2020

http://cykloapollo.sk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/268777Plan_na_rok_2018.png
  • 0

Absolvovali sme

Jazerá Soľnej Komory, Salzburg a Národný park Berchtesgaden - 14.5. - 21.5. 2011

jazero1-1Cykloturistika v regióne, nazývanom Soľná komora, časti Horného Rakúska, ktorého názov pochádza od soli, ktorá sa tu oddávna ťažila, kde sú jazerá Mondsee, Attersee, Wolfgangsee, Traunsee, Hallstättersee a mnohé ďaľšie obklopené horskými masívmi s alpskou prírodou, so strmými vápencovými štítmi a množstvom významných kultúrnych, cirkevných a historických pamiatok. Súčasťou zájazdu bude návšteva Salzburgu, rodiska W. A. Mozarta s jedinečným historickým centrom zo 17. a 18. storočia a národného parku Berchtesgaden s Orlím hniezdom a jazerom Königsee v Bavorsku.

Termín: 14.5. - 21.5. 2011

Prihlášky: Gabriela Poláková, tel.: 0902 156 576, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Čítať celý článok...

 

Cyklotúra OKOLO TATIER - reportáž

Cykloklub APOLLO a Turistický klub Apollo pôsobiace v Združení Klubov APOLLO si naplánovali dňoch 23.5. až 25.5.2008 zúčastniť sa už tradičného podujatia 41. ročníka Okolo Tatier, organizovaného cykloklubom Nižná. V tomto ročníku sme sa zúčastnili v rekordnom počte 61 účastníkov. Oravci aj v tomto roku pripravili podujatie tak ako ho poznáme už niekoľko rokov. Dobrá nálada pred štartom, tradične už vyše 1000 oficiálne prihlásených účastníkov vyrazilo z Nižnej po trase lemovanej špaliermi povzbudzujúcich detí ale aj dospelých Oravcov, ktorí vytvárali slávnostnú atmosféru. Etapa cez hraničný prechod Suchá hora ďalej pokračovala cez poľské Zakopané, Lysú Poľanu do Tatranskej Lomnice viedla kopcovitým terénom, ktorý preveril našu zdatnosť. Zamračená obloha nič dobrého neveštila, za Zakopaným už dosť sa rozpršalo, ale väčšinu cyklistov neodradilo od pokračovaní v jazde. Významnú pomoc pri organizovaní tohto podujatia zohrali cyklisti zo spriateleného Cykloklubu Bernard Slovakia, súčasne aj našimi členmi, ktorý na toto podujatie zabezpečili sprievodné vozidlo, túto skutočnosť treba obzvlášť oceniť. Po absolvovaní prvej etapy nás organizátori podujatia ubytovali v Eurocampe FICC v Tatranskej Lomnici.

Čítať celý článok...

 

Cyklozájazd na ostrov Cres Chorvátsko 14.9. – 23.9. 2007

Na tradičnom jesennom cyklozájazde zorganizovanom  Cykloklubom Apollo sa zúčastnilo 42 cyklistov, členov klubu, ich rodín a priateľov. Miestom tohoročného zájazdu bol chorvátsky ostrov Cres. Pri mestečku Cres, v kempingu Kovačine sme boli ubytovaní v pekných domčekoch s plnou výbavou a pár metrov od mora. Ostrov je hornatý a cesty idú prevažne po hrebeni, kde sme museli každý deň vyšliapať od nuly.  Príjemným prekvapením bola kondícia našich členov, ktorá sa prejavila pri zdolávaní náročných kopcov, označených väčšinou 10% ným stúpaním. Je to aj dôsledkom množstva akcii ktoré tento rok organizoval náš cykloklub. Počasie bolo príjemné a až na utorok, keď aj spŕchlo, nám vyhovovalo aj pri cyklistike aj pri kúpaní.. Počas pobytu sme na bicykloch navštívili zaujímavé miesta, ako sú Lubenice, Beli, Valun, Orlec, Osor a Cres. Autobusovým výletom sme pozreli mestá Mali a Veli Lošinj. Zúčastnili sme sa výletu loďou k Modrej jaskyni,  spojenú s výborným obedom, kúpaním a prehliadkou  jaskyne.

Čítať celý článok...

 

Dunajská cyklocesta Passau - Wien (Bratislava) v dňoch 5. - 9. júla 2006

  • Fotoreportáž I - © Karol Kováč
  • Fotoreportáž II - © Laco Olle
  • Fotoreportáž III - © Laco Zvada
  • Fotoreportáž IV - © Luboš Vanýsek
  • Fotoreportáž V - © CykloPalo

Základné informácie o zájazde

STIAHNITE SI
kliknite pravým tlačítkom myši na názov súboru ,zvožte "Uložiť ciež ako"(Save Target As...)

Mapky (ZIP):

    zbalený súbor máp 1 (350 Kb)
    zbalený súbor máp 2 (2,2 Mb)

Informácie a zaujímavosti k jednotlivým etapám (DOC):

    Prvý deň - Passau - Kasten
    Druhý deň - Kasten - Ottensheim
    Tretí deň - Ottensheim - Grein
    Štvrtý deň - Grein - Krems
    Piaty deň - Krems - Klosterneuburg

Ďalšie informácie:

    Prievozy cez Dunaj a priechody cez elektrárne po trase
    Informačné materiály na stránku pripravil © CykloPalo

 

Korzika 2006 - fotky a reportáže zo zájazdu

Fotografie

Čítať celý článok...

 
Cykloakcie a podujatia
január 2017
Ne Po Ut St Št Pi So
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Vyhľadávanie